خورشت لوبیا سبز

خورشت لوبیا از اون غذاهاییه که همه طرز تهیه اش رو بلدن ولی نمی دونم چرا دیر به دیر درست می شه؟؟؟ شاید توی خانواده ها به محبوبیت خورشت های دیگه نیست؟؟؟ ولی راستش رو بخواین, به نظر من یکی از خوشمزه ترین خورشت هاست!!!  حالا  تو این پست  روش خودم رو براتون می گم!

 

مواد لازم:

لوبیا سبز خورد شده.................................. 350-300 گرم

گوشت خورشتی................................................300 گرم

پیاز ...................................................................... دو عدد

رب گوجه فرنگی......................................یک قاشق عذا خوری پر یا دو تا سر خالی

روغن, نمک,فلفل, زردچوبه............................ به مقدار لازم

گوجه فرنگی...................................................یکی دو عدد

آب نارنج فرد اعلا......................................... دو  سه قاشق

 

طرز تهیه:

یکی از پیاز ها رو خورد می کنیم و تفت میدیم. بعد کمی زرچوبه می زنیم. یکمی که تفت خورد گوشت مون رو اضافه می کنیم و باز تفت می دیم تا رنگ گوشت بر گرده. نیمی از رب مون رو اضافه می کنیم و کمی تفت می دیم تا خامیش گرفته شه بعد دو لیوان آب می ریزیم و میزاریم تا بپزه.

تو این فاصله اون یکی پیاز رو ریز ریز خورد می کنیم و کمی تفت می دیم. کمی که سرخ شد, لوبیا ها رو اضافه می کنیم و خوب تفت میدیم. بعد از این که کمی این رنگش برگشت, ما بقی رب رو اضافه می کنیم و باز تفت میدیم و کمی نمک و فلفل می پاچیم. بعد از این که خوب تفت خورد, زیرش رو خاموش می کنیم و زمانی که گوشت تقربیا پخته بود به خورشت اضافه اش می کنیم . زیرش رو کم می کنیم تا حسابی خورشت جا بیافته.

جند دقیقه آخر یکی دوتا گوجه رو قاچ می زینم و توی خورش می اندازیم بعد نمک و فلفل خورشت رو تنظیم می کنیم و آب نارنج رو بهش اضافه می کنیم و زیرش رو خاموش می کنیم. نمی دونین چه طعم عالی آب نارنج به این غذا میده!!! به به!!

نوش جونتون!

/ 5 نظر / 678 بازدید
شاپرک

شبو جونم این رنگ غذاهات آدم را به وجد میاره خیلی اشتهابرانگیز هستند من یک بار خورش لوبیا سبز خوردم ولی خوب درست نشده بود به همین خاطر دیگه طرفش نرفتم ولی اینبار با دستور خودت درست می کنم و از طعم فوق العادش لذت میبرم.[ماچ][قلب]

مهرنوش

من عاشق لوبیا سبزم... دست گلت درد نکنه [گل]

نوری

ما این خوراک رو با نون نوش جان میکنیم...خوراک محبوب من و منفور آقای خونه...وقتی با سبزیجات تازه تین خوراک رو درست میکنم احساس مسکنم همینطور ویتامینا به جونم میشینه مبارک باشه شبو جان

ستایش

سلام شبوجان.وبلاگت مبارک.خیلی خوشکل و باحاله.غذاهاتم خیلی وسوسه کنندست.موافقی تبادل لینک کنیم؟اگه اره بهم خبرشو بده لطفا.ممنون

حسنا

سلام گلم. منم خورش لوبیاسبز رو اینطوری درست میکنم ولی توش کمی هویج هم بالوبیا تفت میدم ومیریزم بجای آب نارنج هم لیموعمانی میریزم عالی میشه. برای هرکی درست کردم خوشش اومده. خودمم عاشقشم......... دست گلت درد نکنه.

Whoops, looks like something went wrong.