دلیس...

یعنی خوشمزه و لذیذ!

شیشلیک
نویسنده : Shab Boo - ساعت ۱٢:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢
 

اکثر گوشت هایی که کباب می شن خوشمزه هستن و تقریبا همه طرف دارشونن! شیشلیک یکی از اون هاست! ولی امروزه خیلی ها در منزل امکان کباب کردن مستقیم روی آتش رو ندارن! در اینجاست که می تونیم از فر عزیزمون کمک بگیریم و یاد و خاطره شاندیز رو در منزل زنده کنیم!

مواد لازم:

گوشت دنده گوسفندی  ( گوشت تون باید خیلی مرغوب باشه وگرنه شیشلیک تون شیشلیک نمی شه!!!).............................. 600-500 گرم

پیاز...........................................................................یک عدد

گوجه فرنگی و فلفل رنگی.......................................چند عدد

نمک و فلفل.................................................... به مقدار لازم

روش تهیه:

 

ظرف دار داری رو انتخاب می کنیم و گوشت ها رو داخلش قرار می دیم و پیاز رو هم خورد می کنیم و روش می ریزم و کمی هم فلفل می پاشیم . درش رو خوب می بندیم و به مدت یک شب  تو یخچال میذاریم .

فرداش اول روی  سینی فر رو کامل فویل می کشیم  و   طبقه پایین فر قرارش می دیم. این کار باعث می شه موقع کباب کردن گوشت ها, آبشون فر رو کثیف نکنه!!!  بعد  گریل فر رو روشن می کینم و اون رو آخرین درجه می زاریم تا حسابی گرم شه. حالا گوشت ها رو از یخچال در میاریم, روشون نمک می پاچیم و اون ها رو روی سینی گریل ( همون که شبکه شبکه ست) می چینیم و اون رو طبقه بالای فر  و تقریبا زیر گریل قرار می دیم تا خوب گوشت هامون کباب شن.  یک طرفش که کباب شد, برشون می گردونیم تا اون طرف هم کباب شه. که این زمان مناسبی هست اگر فلفل یا گوجه هم دوست داریم در کنارش بخوریم, اون رو داخل فر بزاریم تا  همراه گوشت ها کباب شه. از اینجا به بعد باید خوب حواسمون باشه که یه وقت شیشلیک ها نسوزن! به محضی که دیدیم کبابی شدن, سریع از فر درشون میاریم و با چلو و کره نوش جان می کنیم!