دلیس...

یعنی خوشمزه و لذیذ!

خورشت لوبیا سبز
نویسنده : Shab Boo - ساعت ٥:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٥
 

خورشت لوبیا از اون غذاهاییه که همه طرز تهیه اش رو بلدن ولی نمی دونم چرا دیر به دیر درست می شه؟؟؟ شاید توی خانواده ها به محبوبیت خورشت های دیگه نیست؟؟؟ ولی راستش رو بخواین, به نظر من یکی از خوشمزه ترین خورشت هاست!!!  حالا  تو این پست  روش خودم رو براتون می گم!

 

مواد لازم:

لوبیا سبز خورد شده.................................. 350-300 گرم

گوشت خورشتی................................................300 گرم

پیاز ...................................................................... دو عدد

رب گوجه فرنگی......................................یک قاشق عذا خوری پر یا دو تا سر خالی

روغن, نمک,فلفل, زردچوبه............................ به مقدار لازم

گوجه فرنگی...................................................یکی دو عدد

آب نارنج فرد اعلا......................................... دو  سه قاشق

 

طرز تهیه:

یکی از پیاز ها رو خورد می کنیم و تفت میدیم. بعد کمی زرچوبه می زنیم. یکمی که تفت خورد گوشت مون رو اضافه می کنیم و باز تفت می دیم تا رنگ گوشت بر گرده. نیمی از رب مون رو اضافه می کنیم و کمی تفت می دیم تا خامیش گرفته شه بعد دو لیوان آب می ریزیم و میزاریم تا بپزه.

تو این فاصله اون یکی پیاز رو ریز ریز خورد می کنیم و کمی تفت می دیم. کمی که سرخ شد, لوبیا ها رو اضافه می کنیم و خوب تفت میدیم. بعد از این که کمی این رنگش برگشت, ما بقی رب رو اضافه می کنیم و باز تفت میدیم و کمی نمک و فلفل می پاچیم. بعد از این که خوب تفت خورد, زیرش رو خاموش می کنیم و زمانی که گوشت تقربیا پخته بود به خورشت اضافه اش می کنیم . زیرش رو کم می کنیم تا حسابی خورشت جا بیافته.

جند دقیقه آخر یکی دوتا گوجه رو قاچ می زینم و توی خورش می اندازیم بعد نمک و فلفل خورشت رو تنظیم می کنیم و آب نارنج رو بهش اضافه می کنیم و زیرش رو خاموش می کنیم. نمی دونین چه طعم عالی آب نارنج به این غذا میده!!! به به!!

نوش جونتون!