دلیس...

یعنی خوشمزه و لذیذ!

نان خامه ای -Choux à la crème
نویسنده : Shab Boo - ساعت ٢:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱٢/٢٦
 

       

شب عید که میشه بازار انواع شیرینی مخصوصا شیرینی خشک خیلی داغه! ولی تو بعضی خونه ها مثل خونه ما اصولا عید بدون شیرینی تر عید نمیشه!!! یکی از انواع شیرینی تر که درست کردنش هم برخلاف اونچه که تصور میشه خیلی راحته, شیرینی خامه ایه! جالبه بگم که این شیرینی یه شیرینی فرانسویه که اسم" شو" هم که در ایران در بعضی جا به نام دیگه این شیرینی رایجه بهم دلیله.(ch اول کلمه choux را ش بخونین و   x آخر رو هم نخونین). شو در فرانسه به معنی کلم هست و دلیل نامگذاری این شیرینی هم به این دلیله که خیلی شبیه کلم بروکسل میشه.

دوستان فرانسوی ها اغلب نان خامه ای رو با کرم پاتیسیر پر می کنن و خیلی موقع ها هم اصلا داخلش رو پر نمی کن و روش فقط کمی شکر دانه درشت می پاچن. این جوری نان خامه ای تبدیل به یه شیرینی سبک و کم کالری میشه! در نتیجه میشه این شیرینی رو به صورت های مختلف آماده کرد تا مورد استقبال سلیقه های مختلف باشه! 

مواد لازم برای حدودا 15 عدد:


کره................................................................................50 گرم

آب یا شیر یا مخلوطی از هر دو...............................100 میلی لیتر

نمک..........................................................نوک قاشق چای خوری

آرد....................................................................................65 گرم

شکر.........................................................نصف قاشق چای خوری

تخم مرغ...................دو عدد متوسط(  وزنشون حدود 55 گرم باشه)

 

طرز تهیه:

آب یا مخلوط آب و شیر رو داخل قابلمه ای می ریزیم و کره , نمک  و همین طور شکر داخلش می اندازیم و خوب هم می زنیم.

به محض این که به جوش رسید از روی شعله بر میداریم و خیلی سریع آرد رو داخلش می ریزیم تا خوب مخلوط شن


بعد دوباره قابلمه رو روی گاز میذاریم و روش شعله ملایم همین طور با قاشق چوبی  چند دقیقه ای خیلی خوب و محکم هم می زنیم. تا جایی که مخلوط خودش رو بگیره و از کناره های قابلمه راحت جدا شه. این مرحله خیلی مهمه. اگه ظرف تون استیل باشه به محض این که مخلوط آناده شه, کف ظرف یه لایه سفیدی می بنده.


مخلوط رو از روی شعله بر میداریم و می ذاریم تا کاملا خنک شه.بعد از این که خوب خنک شد شروع می کنیم دونه دونه تخم مرغ ها رو داخلش می زینم و خوب خوب هم می زنیم.

سر انجام باید یک خمیر یک دست داشته باشیم که راحت از قیف رد شه. برای امتحانش می تونیم کمی خمیر رو با قاشق چوبی بر داریم, اگه از سر قاشق ریخت یعنی که خمیر آماده ست.


حالا داخل سینی فر کاغذ می اندازیم و خمیر رو داخل قیف می ریزیم و بهش فرم نان خامه ای رو میدیم. 


 بعد داخل فری که از قبل روی 220 درجه گرم کردیم به مدت 15 دقیقه میذاریم و بعد از 15 دقیقه حرارت رو پایین میاریم و به مدت 10 دقیقه دیگه روی حرارت 190 میذاریم. در تمام این مدت اصلا نباید در فر رو باز کنیم ولی بعد از این مدت  فر رو خاموش می کنیم و کمی لای در فر رو باز می کنیم و اجازه می دیم نان خامه ای ها داخل فر بمونن و همونجا خنک شن.!

بعد از این که خنک شدن, از تهش داخلش خامه می ریزیم یا اگه به صورت ساده دوست داریم کمی پودر قند می پاچیم یا این که کمی عسل می مالیم و شکر دانه درشت روش می ریزیم و بعد هم همون جا یه چندتا تپلش رو نوش جان می کنیم!!!!!