دلیس...

یعنی خوشمزه و لذیذ!

کوکی با شکلات چیپسی
نویسنده : Shab Boo - ساعت ٢:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٤
 

همون طوری که می دونین, کوکی یه جور بیسکوییت آمریکاییه که انواع و اقسام داره و همه جای دنیا هم طرف دار داره. یه دفعه مهمانی  از راه دور داشتم که وقتی پیشم اومد برام انواع متنوعی از کوکی رو خریده بود! یعنی نمی دونین چقدر ذوق کردم! دیگه هی به عشق حوردن اون کوکی ها قهوه و چایی درست می کردم!!! 

من معمولا کوکی رو با روشی که براتون می گم درست می کنم که کوکی ها خیلی نرم میشن:

مواد لازم:

آرد الک شده ............................................... یک و یک چهارم پیمانه

مارگارین ....................................................................  نصف پیمانه

شکر قهوه ای............................................................. نصف پیمانه 

شکر سفید ....................................یک سوم پیمانه یا حدودا 55 گرم

تخم مرغ........................................................................... یک عدد

شکلات سیاه چیپسی ......................................... حدود 120-100 گرم ( ولی من  کمتر ریختم چون ته شکلاتم بود! فکر کنم حدود 50/60 گرم بود)

اسانس وانیل.........................................................نصف قاشق چای خوری( من از اسانس مایع استفاده کردم. اگه  شما ندارین وانیل شکری می تونین استفاده کنین. حدودا یه بسته فکر کنم کافی باشه)

بیکینگ پودر........................................................... یک قاشق چای خوری

( تو عکس بالا  وانیل و بیکینگ پودر حضور ندارن!)

 

طرزتهیه:

اول فر رو روی 190 درجه گرم می کنیم. بعد مارگارین رو کمی آب می کنیم. نه خیلی زیاد که خیلی گرم باشه و گرماش روی بقیه مواد اثر بزاره. همین که از حالت شلی پیدا کنه کافیه.

  بعد شکر ها, و مارگارین رو کمی با هم می زنیم. خوب که مخلوط شدن تخم مرغ و وانیل رو اضافه می کنیم و باز کمی می زنیم تا خوب با مواد مخلوط شن و بعد هم آرد و بیکینگ پودر رو اضافه می کنیم.

حالا شکلات رو اضافه می کنیم و با قاشق و نه با هم زن یکمی هم می زنیم تا با مواد مخلوط شه.

اگه از این کوکی های درشت دوست داریم, مواد رو حدود 8 قسمت می کنیم. اگر نه می تونیم کمی کوچکتر بگیریم. حالا داخل  دو تا سینی رو کاغذ روغنی  اندازیم و کمی با قلمو چرب می کنیم. بعد  هر بار به اندازه یک قاشق  از مواد رو بر میداریم و با فاصله خیلی زیاد از هم داخل سینی می ذاریم. لازم نیست اصلا بهش فرم بدین, خودش تو فر باز می شه و شکل کوکی به خودش می گیره.

 

حالا داخل فر قرار میدیم. به مدت 10 دقیقه! بعد از 10 دقیقه وقتی چک کنین, انگار کوکی ها هنوز نرمندو به زمان بیشتری نیاز دارن, ولی اگه بزارین بیشتر بمونه, اول خیلی خوب به نظر میاد ولی وقتی سرد شه, خیلی خشک می شه.

بعد از این که از فر درآوردیم , می ذاریم حسابی خنک شن و بعد سینی دوم رو داخل فر قرار میدیم. بعد از این که همه کوکی ها خنک شدن, می بینین که کم کم خودشون رو می گیرین . داخل ظرف در داری که خوب کیپ بشه می ذاریمشون. این کوکی تا چند روز تو ظرف در بسته خوب می مونه. درضمن یکی دو روز که می گذره, انگار مزه اش جا میافته و خوشمزه تر از روز اول میشه!!!!!!!! 

اگه این کوکی خوشمزه رو با چای یا قهوه نوش جون کنن, لذتش چند برابر میشه!!!!!!!