دلیس...

یعنی خوشمزه و لذیذ!

بورانی بادمجان با گوجه
نویسنده : Shab Boo - ساعت ٦:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱۱
 

همون طوری همه می دونن, بورانی بادمجان معمولا ترکیبیه شامل بادمجان کبابی و ماست و سیر و.. . اما چند وقت پیش در یک رستوران من نوعی بورانی بادمجان به سبک افغانی دیدم که با گوجه درست شده بود! به نظرم خیلی خوشمزه تر و خوش رنگ تر از بورانی های خودمون اومد. با توجه به چیزی که دیده بودم, دست به کار شدم و با کمی تغییرات این بورانی رو  به سبک خودم درست کردم ! نتیجه اش یه پیش غذای خیلی خوشمزه بود که بسیار مورد استقبال قرار گرفت!

مواد لازم:

بادمجان کباب شده................................... سه عدد درشت( مال من حدود 450 گرم شد)

پیاز................................................................................................... دوعدد

سیر................................................................................................5-6 حبه

گوجه فرنگی پوست گرفته و ریز خورد شده.................................... 250 گرم

آب گوجه فرنگی غلیظ( به دلخواه.)............................................. نصف لیوان

ماست................................................................................ به مقدار دلخواه

نمک, فلفل, روغن.................................................................. به مقدار لازم

 

روش تهیه:

اول پیازها رو خلال می کنیم و تفت میدیم. کمی که طلایی شد سیر رو که با سیر له کن, له کردیم اضافه می کنیم و کمی تفت میدیم. بعد بادمجان ها رو اضافه می کنیم و حسابی تفت میدیم تا کم کم هم سرخ  و هم پخته شن. بعد از این که آب بادمجان ها گرفته شد و خوب تفت خوردن, گوجه ها رو اضافه می کنیم و همین طور به تفت دادن ادامه میدیم. بعداگه دوست داشتیم می تونیم کمی هم آب گوجه فرنگی  غلیظ  رو اضافه می کنیم و همین طور تفت میدیم تا آروم آروم هم مواد پخته شن و هم آبشون کشیده شه. بعد از این که گوجه ها و بادمجان ها خوب پختن و  خوب مخلوط شدن, نمک و فلفلش رو تنظیم می کنیم و زیرش رو خاموش می کنیم و کناری میذاریم تا خنک شه. بعد از هر مقدار که دوست داشتیم روش ماست می ریزیم و نوش جون می کنیم.

من برای این بورانی از ماست یونانی استفاده کردم و کمی هم نعناع خشک روش پاچیدم!

ماست یونانی  در واقع ماست چکیده پر چرب و خامه ایه خودمونه! خیلی مزه خوبی بهش داد! شما از هر ماستی که دوست دارین, بر حسب سلیقه تون استفاده کنین ! فقط توجه داشته باشین که ماست خیلی روی مزه نهایی تاثیر گذاره!

 اگه از دوست داران بادمجان هستین,حتما یه بار امتحان کنین! خیلی خوشمزه ست! یه جورایی یاد و خاطره میرزا قاسمی رو هم زنده می کنه!!!!!!!