دلیس...

یعنی خوشمزه و لذیذ!

ته چین اسفناج
نویسنده : Shab Boo - ساعت ٥:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٤
 

ته چین یکی از غذاهای لذیذ ما ایرانی هاست! همه جوره اش هم خوشمزه ست! یکی از مدل هایی که من زیاد درست می کنم, ته چین اسفناجه! چون اولا از دوستداران اسفناجم! دوما ترکیب رنگیش خیلی قشنگ و شیک میشه و برای مهمانی هم خیلی مناسبه! داخلش هم اصلا به خاطر اسفناج خشک نمی شه!!! روشی که من درست می کنم این جوریه:

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده................................................. 300 گرم

اسفناج پخته.........................................................300 گرم

پیاز................................................................. دو عدد بزرگ

برنج ................................................................... دو پیمانه

تخم مرغ.......................................................یک عدد کوچک

ماست سفت................................................... دو قاشق پر

زعفران دم کرده.............................................. به مقدار لازم 

نمک, فلفل, ادویه و روغن ............................. به مقدار کافی

 

روش تهیه:

اول از همه برنج رو داخل آب جوشی که بهش نمک زدیم میریزم و کمی دون  آبکش می کنیم.

بعد یکی از پیازها رو خلال می کنیم و کمی تفت میدیم. بعد از این که کمی طلایی شد, اسفناج ها رو اضافه می کنیم. بعد از این که کمی آب اسفناج ها کشیده شد و کمی سرخ شدن, کمی نمک و فلفل و در صورت تمایل کمی پودر سیر می پاچیم. یه تفت میدیم و زیرش رو خاموش می کنیم و کنار میذاریم. بعد اون یکی پیاز رو خلال می کنیم و کمی سرخ می کنیم. بعد کمی زرد چوبه می پاچیم و یکمی تفت خورد, گوشت مون رو اضافه می کنیم و تفت میدیم. بعد از سرخ شدن گوشت, کمی ادویه دلخواه مثل دارچین, کمی نمک و فلفل اضافه می کنیم و یکمی دیگه تفت میدم و بعد زیرش رو خاموش می کنیم و کنار میذاریم.

حالا داخل یک کاسه تخم مرغ و ماست رو با هم مخلوط می کنیم و خوب خوب هم می زنیم تا مخلوط  و یک دست شه بعد یک قاشق غذا خوری بهش روغن مایع اضافه می کنیم. این کار باعث میشه ته چین بوی ضخم نگیره. کمی مثلا حدود یک قاشق زعفران دم کرده هم می ریزم و با مواد مخلوط می کنیم. بعد برنج آبکش کرده رو اضاف می کنیم و خیلی آروم مخلوط می کنیم تا به مواد آغشته شه. حالا مخلوط برنج رو دو قسمت می کنیم. 

ته ظرف مورد نظر مون رو ( که بهتره خیلی بلند نباشه تا ته چین زود دم بکشه) کمی روغن می ریزیم. بعد نصفی از مخلوط برنج رو میریزیم و پشت قاشق خوب صاف می کنیم تا یک دست شه. حالا آروم اسفناج سرخ شده رو روش می ریزیم و باز با پشت قاشق خوب صاف می کنیم تا یک دست پخش شه و بعد هم گوشت سرخ شده رو اضافه می کنیم و متناسب پخشش می کنیم. بعد مابقی برنج رو روش می ریزم  و ته چین رو دم می ذاریم.

اول یکمی شعله رو زیاد می کنیم تا خوب ته چین گرم شه و بعد که کمی بخار داد دم کنی میذاریم و شعله رو خیلی کم می کنیم تا آروم آروم ته چین هم سرخ شه و هم دم بکشه.  بعد از این که ته چین خوب دم کشید, روغن داغ درست می کینم یا کره رو آب می کنیم و روی ته چین میدیم. حدودا بعد از یک ساعت ته چین ما آماده ست.  از کناره های ظرف میشه فهمید که رنگ ته چین, کی به رنگ دلخواه مون میرسه!!!

این ته چین خوشمزه رو می تونین با کمی اسفناج تزیین کنین!

 

نوش جون!!!